post


Také jste na střední škole zažili skvělou partu spolužáků, která se i po letech dokázala bavit nad společnými zážitky, i když od té doby odteklo hodně vody? A také rádi vzpomínáte na vaši třídní profesorku, do které jste byli zamilovaní, ale nikdy se vám nepodařilo vyznat jí lásku, jen jste věděli, že má doma starou škodovku, se kterou se denně přepravuje z místa bydliště do budovy střední školy? Pokud vám tato situace připomíná i vaše životní cesty, a chystáte se uspořádat abiturientský večírek, mohli byste to tentokrát pojmout veskrze velkoryse. Což takhle darovat vaší profesorce modely aut, nebo tedy alespoň ten jeden vysněný model, co jí připomene staré dobré časy vašeho působení ve školní budově?

auto Trabant

Škodovky a Trabanty – jestliže se jedná o třídní sraz spolužáků z doby socialismu, z konce osmdesátých let, modelem auta si tu můžete báječně oživit tu dobu, kdy byly silnice poměrně klidné, a v porovnání s těmi současnými šlo o minimální silniční provoz. Tamní vozidla byla sice „předpotopní“, ale tehdy jsme to takto nevnímali a nikdo si nedokázal představit, že by jednou vlastnil třeba Mercedes nebo Audi. Nostalgické vzpomínky na vlastní mládí a bezstarostný život k životu také patří a na jejich základě lze formovat i podobu současné doby, vše máme ve svých rukách a jen my, lidé, rozhodujeme o tom, zda budeme mít ze života peklo, nebo ne.

Škoda Felicia

S modely aut se můžete pochlubit komukoli, kdo rád zavzpomíná na socialismus, jehož tvář nebyla pouze černá, jak si mnozí myslí, zejména mladá generace, co tuto dobu zná jen z vyprávění. A vězte, že mnohá vyprávění jsou také záměrně zkreslována, jen aby historii očernila a současnost vyzdvihla jako něco skvělého, přitom dnešní drahota, inflace, válečné konflikty a špatné mezilidské vztahy rozhodně nejsou dobrou vizitkou systému, v němž nyní žijeme.