post


Když se řekne, že vás někdo zve k sobě „na kobereček“, většinou se tím myslí cosi nepříjemného v souvislosti s vaším zaměstnáním. Pozve si vás váš šéf do své kanceláře, a jelikož v kancelářích ředitelů či majitelů firem bývají koberce, je to přirovnání vskutku trefné. My bychom vám ale chtěli jen s nadsázkou naznačit, že na ten váš „kobereček“ byste mohli pozvat vaše blízké, nikoli kvůli nepříjemnostem, ale ze zcela opačného důvodu.

šedý koberec

Koberec je ideální plocha pro zábavu, a nemáte-li zahradu a bydlíte v městském bytě, odsuňte stranou konferenční stolek a křesla a poskládejte se se svými hosty na podlahu. Můžete tu servírovat občerstvení a spolu s tím i rozložit hrací plán deskových her, anebo tu rozdat mariášové karty a být tu v lepším mezilidském kontaktu. Na podlaze máme k sobě blíž, lépe si vidíme do očí a můžeme se i navzájem dotýkat, což je zcela přirozené.

zelený koberec

Pobyt na koberci však dokáže pokazit nedostatečná péče o jeho čistotu. Pokud se domníváte, že vystačíte se sáčkovým vysavačem a váš koberec se bude jen lesknout a zářit i po deseti letech od jeho zakoupení, pak budete zklamáni možná již mnohem dříve. Vysavač odsaje jen malou část nečistot, protože neexistuje ideální prach, který by byl pouze suchý – většina prachu se naopak v ovzduší mísí s tukovými kapénkami a přispějeme k tomu i my chůzí v ponožkách nebo naboso, kdy se mezi vlákna vetře i náš mastný pot. Prach s lidským potem je ideální živná půda pro bakterie, a i když vám na koberec nikdy neupadne ani kousek jídla a nerozlijete tu nikdy žádnou tekutinu, přesto vám po určité době jeho odér bude připomínat týden nošené ponožky na dosti zpocených chodidlech.

A proto, chcete-li si užít zábavu na koberci na úrovni, bez zápachu a nečistot, pamatujte na alespoň občasné čištění koberce speciálním strojem, který si poradí s nečistotami i zápachem.