post


Kdo se rozhodne pronajmout si přepravní dodávku na dovolenou, získá tím některé zajímavé benefity. K čemu se takový vůz vlastně může hodit, a proč právě dodávku z půjčovny dodávek v Praze 6, nikoli osobní automobil typu sedanu nebo kombíku?

nazdobená dodávka

Jede vás víc – do osobního auta se vás vejde maximálně pět a budete se tu tísnit jako sardinky v krabičce. Mikrobus s řidičem pojme celkem osm nebo devět cestujících, a to už stojí alespoň za úvahu. Takto můžete vyrazit na výlet například ve čtyřech párech zamilovaných partnerských dvojic a v takové partě užijete při jízdě spoustu legrace. Při řízení se vystřídáte a tím vám odpadne únava za volantem a můžete pak snadno absolvovat i delší cesty. Můžete dokonce cestovat i v noci, kdy je menší provoz a na silnicích víceméně klid.

dodávka v provozu

Pohotovostní vozidlo pro vodáky – vodáci bývali dlouhá léta závislí na železnici, která přepravovala plavidla do vodácky atraktivních oblastí. Například Suchdol nad Lužnicí byl v obležení vodáků prakticky po celé letní prázdniny, což také můžete shlédnout ve filmu „Svatební cesta do Jiljí“. Dnes už ale tyto služby nefungují a vodáci se musí spolehnout buď na půjčovny lodí, což není zrovna operativní, anebo na vlastní dopravu. Jestliže si ovšem pronajmete dodávku s tažným zařízením, získáte pohotovostní vozidlo, do něhož vyskládáte všechnu vaši bagáž, a nemusíte se s ní plavit v lodích. Auto si vždy před plavbou přistavíte do cílového kempu daného dne, kde je hlídané parkoviště, a toto vaše zázemí můžete využít i pro různé výlety do okolí, například při plavbě po Vltavě pro výstup na Kleť, návštěvu lázeňských komplexů v Třeboni, zámku v Hluboké nad Vltavou atp.

Jedno parkovací místo – že se všichni mohou složit na palivo a jízda tím pádem vychází levněji s jedním autem, je jasné snad každému, ale nezajímavé není ani to, že vystačíte jen s jedním parkovacím místem. Jednak nemusíte za parkování zbytečně platit, a pak ne všude bude dostatek parkovacích míst, například v některých penzionech, v kempech, u restaurací, památkových objektů, přírodních památek atp.