post


To první otevření dveří, to očekávání NĚČEHO, co zatím neumíme pojmenovat je tím z nejhezčích okamžiku v životě lidském. Ne pro všechny, samozřejmě. Někomu nevadí bydlet na ubytovně plné opilců a druhému zase vyhovuje bydlení pod mostem spojené s bezstarostností, kde vzít peníze na složenky. Běžný občan tohoto státu by však raději bydlení vlastní, a tak se k němu musí nějak dostat. Ovšem jak to zde nebudeme řešit. My se budeme soustředit na toho, kdo si již bydlení sehnal, třebaže jen v podnájmu, a to v podnájmu nezařízeném. Zde se musí on sám rozhodnout, co a kde bude.

moderní byt

Možná si vzpomínáte na pobíhání po pokojích, přemýšlení a rozhodování kde co bude. Pak už běhání s metrem v ruce a přeměřování kde čeho. Záclony, závěsy, nábytek, lednice a další a další věci musí být umístěny tak, aby byly po ruce, ale také zároveň tak, aby nepřekážely. Někomu je jedno jak to doma má. Ale jiný třeba chce mít byt zařízen hezky, a navíc ještě moderně. Ovšem jde to skloubit dohromady? Podíváme se na to. Hezké věci mohou být kýčem. A věci umělecké se zase nemusí líbit. Takže jakou dekoraci? Nu, dobrá, necháme to až bude hotovo ostatní. Takže nábytek moderní? Nebo něco na způsob rustikálního?

zařízení bytu

Ale totéž, co k dekoraci, hezké, funkční a moderní. Pobíhání a přemýšlení pokračuje, hledá se všude možně, čas plyne a nikde nic. Zde je ta pravá chvíle začít přemýšlet nad tím, zda by to celé nemohl vyřešit někdo jiný. Nemyslím kamarády z hospody. Myslím někoho, kdo věci rozumí a také na to má patřičné vzdělání. Nu a takový člověkem je přece bytový architekt. Jedině on má přehled a tom, co je nyní moderní, a také zná ceny všeho co bychom rádi. Jako třešnička na dortu, má také přehled o tom, kde mají jaké ceny, takže s jeho pomocí ušetříte spoustu času hledáním levnější varianty. Takže vidíte, že není od věci takového člověka oslovit.