post


Plánujete dětem pořídit na zahradu pískoviště? Dobrý nápad!

Hra na písku a s pískem uklidňuje mysl

Jistě není náhoda, že kinetický písek spolu s plastelínou patří k nejoblíbenějším dětským hračkám v interiéru. Děti si z tohoto materiálu formují různé figurky a stavby, ovšem podstatné je, že jde o velice jemné a příjemné médium, jemuž se nic jiného nevyrovná. Můžete si jen tak pro zajímavost vyzkoušet, jaké to je hrát si se zahradním substrátem nebo s kameny, anebo s blátem. Bláto je příliš mazlavé a lepkavé, což příjemné dvakrát není, a kameny či zemina jsou zas příliš tvrdé na omak. Písek – to je něco úplně jiného, a toto je také důvod, proč tak rádi vyhledáváme hlavně písečné pláže u moře či jezera, na rozdíl od pláží travnatých či oblázkových.

hra na pískovišti

Písek a slunce

Hra na dětském pískovišti dřevěném je vždy nejpůsobivější, když vysvitne sluníčko a hřeje do tváře. Příjemně vyhřeje i písek a ten nás pak příjemně zahřívá všude tam, kde se jej dotýkáme. Být obklopeni pískem je velmi příjemný pocit, který jistě ocení i dospělí, pokud je děti vyzvou, aby si tu s nimi hráli. Slunce také písečný povrch nabíjí pozitivní energií, kterou pak pískoviště sálá do okolního prostoru. Jednou z vlastností písku je akumulovat energii delší čas, a tak si ji můžeme užít i poté, co se již Slunce schovalo za mrak.

chlapec na pískovišti

Písek a bosá chodidla

Pedikéři se věnují péči o chodidla po stránce estetické a zčásti i praktické, ale neměli byste také zapomínat na péči masážní. Nemusíte však navštěvovat masérské salóny a trávit tu dlouhé hodiny ve vydýchaném ovzduší, postačí, pokud si budete provádět masáž sami nebo s partnerem, a můžete ji provádět i dětem. Pískoviště do jisté míry nahrazuje i masérské úkony a doplníte-li písečný povrch různými druhy oblázků a šišek, budete mít vlastní bosonohý chodník, jehož účinek může i reflexní masáže nahradit.