post


Máte rádi staré české filmy se svatební tematikou? A říká vám něco film „Hodinářova svatební cesta korálovým mořem“? Anebo „Svatební cesta do Jiljí“? Případně „Jen ho nechte, ať se bojí“? V posledním titulu pojímá za manžela Helena Vondráčková Luďka Sobotu a objeví se tu zajímavá a inspirativní prostředí, například vrcholky Českého středohoří se startovacím bodem pro let rogalla, kdy nevěsta i ženich létají nad krajinou, anebo Slapská přehrada za Prahou, kde by mohla být svatba velmi romantická.

svatba v přírodě

Plánujete-li i vy nebo vaši blízcí svatbu, můžete ji uskutečnit bez obav i na podobných místech, třeba i v překrásných zákoutích údolí řeky Berounky pod hradem Krašov nebo u Nezabudic, a to i zcela bez obav, že byste tu neměli zajištěnou svatební hostinu. Nemusí to tedy být svatební hostina v Praze, ale tam, kde si přejete vy. Postačí oslovit cateringovou společnost a domluvit termín, místo, počet pozvaných hostů a další podrobnosti, zejména co se týče menu, a hostinu lze protáhnout až do nočních hodin a uspořádat akci třeba i pro vodácký oddíl, pokud jste milovníky splouvání říčních toků a chcete mít zajištěnou svatbu přímo u říční hladiny.

svatba u řeky

Svatební menu

Jedním z moderních trendů mnohých z nás je i veganství a vegetariánství, a to jak z etických, tak i ze zdravotních důvodů. Můžete se svými požadavky oslovit i cateringovou společnost, která se vám přizpůsobí s typem jídelníčku a podávaného občerstvení a samozřejmě se to dotkne i nápojového lístku. Na některých svatbách je dokonce zvykem průběh hostiny bez kapky alkoholu, tamní hosté i novomanželé, například sportovci, umělci i manažeři, si uvědomují, že alkohol otupuje smysly, a že se lze bavit i bez jeho přítomnosti, a to velmi vášnivě a skvěle.

Nemějte tedy žádné obavy z toho, že by ta vaše svatba nedopadla dobře, a že byste neměli k dispozici menu, které vám maximálně vyhovuje po všech stránkách.