post


Každý kdo si pořizuje nový bazén nebo jen vyměňuje starý bazén za nový, ví, že se o něj musí starat, jinak by se voda v bazénu zkalila a byla nevhodná pro koupání. Mohla by se vám z takové znečištěné vody udělat na těle vyrážka a byla by tak pro vás nebezpečná. To se bavíme o dospělých, u dětí by mohla mít voda daleko horší účinky, protože se jedná o velmi jemnou pokožku a spousta dětí se vody v bazénu i napije. Nechci ani přemýšlet, co by se dítěti mohlo všechno stát. Ten kdo si pořídí bazén, by se měl o něj starat a takovým věcem předcházet. Přece, když se o něj nechcete starat, tak si ho nemusíte ani pořizovat. Proč vyhazovat zbytečně peníze, když o to nemáte zájem.

zeolit

Bazén vám sám bez údržby nevydrží anebo si musíte pořídit hodně výkonný filtrační systém, který udělá většinu práce za vás. Výkonné filtrační zařízení většinou fungují na principu filtrace přes písek neboli zeolit Chlorito. Je to jemný kámen, který se dá koupit ve dvou velikostech. Je to čistě přírodní kámen, který má velice dobré absorpční vlastnosti. Daleko lepší než u křemenného písku, proto je do pískových filtračních systému vhodnější. Dokáže zachytit i látky, které se ve filtračním zařízení s pískem normálně nezachytí a zajistí vašemu bazénu kvalitní čištění. Zeolit se dá kopit v různých velikostech. Většinou bývá ve větších pytlech, abyste měli dostatečné množství do filtračního zařízení.

zeolit

Balení po dvaceti až dvaceti pěti kilech. To jsou normální pytle, které se hodí každému, kdo má doma bazén s filtrací. Některé malé filtrační zařízení mají tyto pytle na dvě použití. Můžete se s nimi setkat například i u filtračních zařízení pro vířivé vany. Takové nádoby jsou menší, protože filtrují daleko menší prostor. Jedná se jen o vany a nikoliv o bazény. Vody je v nich výrazně méně a proto jim stačí poloviční nádoby na filtraci a nespotřebujete ani tolik zeolitu a zbyde vám například na dvě použití.