post


Když se řekne nit, každého jistě napadne šití na stroji. Ještě v devadesátých letech v obchodech nebyl tak velký výběr jako dnes, a tak si většina z nás pamatuje, jak naše babičky a maminky šily na strojích co zrovna v obchodech nebylo. Látky, knoflíky, zipy i polyesterové nitě se daly sehnat i když hotové výrobky k dostání nebyly. A tak idem nezbylo nic jiného než si vyrábět doma co mohli.

I když dnes máte obchody plné mnohého zboží, ne vždycky v nich najdete všechno co chcete. Pokud vás v obchodě nic nezaujme, buď budete hledat dál a nebo si daný kousek necháte ušít. Švadleny vám ušijí na co si vzpomenete, od běžného oblečení až po spodní prádlo. Samozřejmostí je šití bytových doplňků a opravy oděvů a čehokoliv dalšího. Protože dnešní generace už často na strojích šít neumí, mají švadleny plné kapacity, a tak si často na zhotovení zakázky počkáte i měsíce v závislosti na její složitosti.

šisí potřeby

Mít doma nitě i když nešijete se hodí, protože si můžete opravit upadnutý knoflík a nebo zašít roztrženou ponožku. Byla by škoda vyhazovat lehce poškozené výrobky, když ještě mohou posloužit. Ušetříte tím spoustu peněz. Nit můžete použít k tvorbě různých dekorací, k zavěšování ozdob, vázání kytic, nebo ke krájené knedlíků. Díky niti toho doma zvládnete opravdu hodně. Proto by u vás rozhodně neměly chybět.

barevné nitě

Ideální je naučit se šít, protože pokud vás baví rukodělné práce, jistě vás zaujme i šití. Dnešní šicí stroje vám v mnohém šití usnadní, a díky internetu se hravě naučíte všechno co potřebujete. Spousta maminek se naučit šít na rodičovské dovolené, protože šitím oblečení pro svoje děti ušetří nečekaně velké množství peněz. Navíc jim tím dopřejí outfity, které nikdo jiný mít nebude. Můžou si vybírat látky podle vkusu, a když jim to půjde od ruky, nejedna maminka začne svoje výtvory prodávat.