post


Kdo by ji neznal?
Káva je pro nás známá už z našeho dětství. Víme že ji pili naši rodiče a víme že ji pili i prarodiče. Sice neměli takový výběr jako máme dnes my, ale víme jistě, že ji pili, i když šlo o tu nejobyčejnější kávu, co se vůbec dala sehnat. Naštěstí se k nám dostal trend pražíren, ve kterých najdete nejlepší kávy z celého světa. Nejznámější je arabica a robusta. Obě dvě se dají koupit i s příchutěmi. Pokud se při pražení ke kávě přidá koření, získá káva výjimečnou chuť. Ochutnat tak můžete kávu třeba s tóny čokolády. Existuje dokonce káva s kardamomem a ta je ikonická pro arabské země. U nás se s ní příliš často nesetkáte a je to káva, kterou seženete hlavně na e-shopech a na kávových festivalech.

zrnka kávy

Chodíte do kaváren?
Mnoho lidí miluje když si mohou kávu jít vychutnat do kavárny. Nemusíte si ji připravovat, ale musíte počítat s tím, že zaplatíte víc, než kdybyste si ji dali doma. Nicméně za těch pár korun navíc ten požitek z toho, že vám ji někdo připraví, stojí. Alespoň občas.
Pro domácí přípravu je vhodná zrnková káva 1kg, která vám na chvilku vystačí. Pokud budete připravovat jen toto balení, vystačí vám i na čtvrt roku.

příprava kávy

Záleží ale na tom, kolik káv a na jaký způsob si budete dělat. Způsobů, jak si doma připravit skvělou kávu, je hned několik. Můžete si dopřát ručně připravenou kávu třeba ve french pressu nebo filtr. Pro ty, kteří se nechtějí s přípravkou příliš zdržovat, je optimální volba zakoupení automatického kávovaru. Ty nejlepší vám připraví jakýkoliv nápoj – od espressa až po flat white. Takové kávovary ale budou trochu dražší. Stojí ale za to stisknout tlačítko a sledovat jak se vám připravuje vaše oblíbená kávová lahůdka. S pitím kávy je ale nutno připomenout, že je potřeba hlídat si kolik jí vypijete. Káva odvodňuje a to vám může způsobit zdravotní problémy.