post


Poloha pražského ruzyňského letiště je velmi svérázná a především výhodná pro pronájmy vozidel. Samotné letiště je sice jako mraveniště, kde se den co den vystřídají tisíce pasažérů, a kde je také poměrně rozsáhlé zázemí obchodů, parkovišť i administrativních prostor, ale jde tu o to, že se nacházíte na silniční výpadovce dálnice D7, která nedaleko odtud navazuje na další dálniční paprsky, co směřují ku Praze, respektive spíše směrem od Prahy do dalších koutů naší země. Pronájmem vozidla půjčovny aut Praha na ruzyňském letišti se vyhnete hustému městskému provozu a složitým křižovatkám včetně tramvajového pásu a budete mít mnohem snazší volbu, kam se vypravit na celodenní či vícedenní výlet.

soutok Vltavy a Sázavy

Možností, kam se vypravit na výlet, například s vašimi přáteli, co zavítají do naší země ze zahraničí leteckou dopravou, je celá řada, a mohli bychom jmenovat například Posázaví, Máchovo jezero, Kokořínsko a Máchův kraj, hrad Karlštejn a Křivoklát a okolí řeky Berounky anebo České středohoří, ale tentokrát bychom vás rádi pozvali do středního Povltaví, k vltavské přehradní kaskádě. Byla postavena již za socialismu a kromě toho, že zajišťuje výrobu elektrické energie a slouží jako vodní rezervoár či regulátor povodňových stavů, má značný význam pro rekreační účely.

přehrada Lipno

V okolí přehrad na Vltavě je postavena řada rekreačních chat, lidé tu tráví volný čas o víkendech i v průběhu dovolené a tamní krajina se řadí k nejzajímavějším oblastem ve střední Evropě. Mnoho Pražanů se situuje na vodní nádrž Slapy, tam dokonce kdysi (a možná, že to funguje dodnes) vyplouval parník z centra Prahy, který se tu prodíral soustavou několika zdymadel. Za Slapskou přehradou následují přehrady Kamýk a Orlík a vltavskou kaskádu uzavírá nejdelší přehrada v České republice voní nádrž Lipno. S vozem z pražské autopůjčovny tu můžete trávit mnoho času rekreací u vody, ať už si vyberete kteroukoli vodní nádrž za svůj cíl.