post


a ad>

Máte v úmyslu definitivně opustit město a usadit se někde na venkově, například v rekreační oblasti, kde je božský klid a neskutečná pohoda? Víte, že lidem schází zejména ticho, a že mnohem větším stresorem je hluk, nežli smog? Jestliže tedy míříte někam mimo Prahu či jiné větší město ke skalám nad řekou Berounkou nebo do dolního Posázaví, dejte si záležet nejen na výběru vhodné lokality, ale i na samotném objektu. Chata by měla být patrová, abyste tu mohli denně chodit po schodech.

točité schody

Schody jsou opravdovým požehnáním pro každého, kdo si chce udržet perfektní kondici, a nemá zájem utrácet peníze za posilovací stroje pro dolní končetiny. Chůze po schodech zaměstná většinu svalstva nohou velmi důkladně, což donutí srdce a krevní oběh pracovat na maximum, protože svaly stehen jsou nejmohutnější svalovinou v lidském těle.

spirálové schodiště

Chůze po schodech simuluje chůzi do kopce i z kopce, a ta prospívá našemu organismu nejvíc. Kdo se tomuto pohybu nevyhýbá, má velkou šanci dožít se vyššího věku ve zdraví a bez zbytečných návštěv svého lékaře či dokonce operačních zákroků v nemocnici. Když si k tomu přičtete klidné prostředí v lůně přírody, bez stresu a shonu, a zdravější jídelníček, co víc si můžete přát?

Když schody, tak točité

Rekonstrukce chat může obnášet i renovaci či výstavbu schodišť a právě zde velmi záleží na úspoře místa ve vnitřní obytné dispozici, proto vám navrhujeme volit raději točité schody a dát jim přednost před ostatními typy, které ukrojí z prostoru jeho velkou část. Tato schodiště můžete umístit prakticky kamkoli a vystačíte tu s velmi malým půdorysem. Klidně si je nechte posunout blíže ke středu místnosti a využívejte je zároveň jako estetický doplněk. A vězte, že mohou být tak zajímavé, že projít se po nich neodolá žádná návštěva, kterou si domů pozvete na kafe a na kus řeči.