post


Wellness vám pomůže s mnoha zdravotními problémy. Je příjemné trávit čas ve vířivce, v teplé vodě, a poté si zajít do sauny, odkud byste měli jít pro více účinků přímo do ledové, nebo alespoň do studené vody. Naučte se pečovat o svoje zdraví pomocí vody, která nám tolik pomáhá. Dávno bylo vědecky dokázáno, že saunování, otužování a plavání mají na lidské zdraví velký vliv.

ručníky sauna

Víte, že saunu můžete mít i doma?
V tomto ohledu měli jasně navrch majitelé rodinných domů s pozemky, protože čím více místa, tím více prostoru pro vybudování sauny. I doma si můžete dopřát ozdravné pobyty v horké páře. Stačí si ji jen koupit a nechat nainstalovat. Abyste mohli využít všechny benefity sauny bez zdravotních rizik, nezapomeňte si k sauně přikoupit i SENTIOTEC saunový teploměr Chlorito.cz
. Díky němu budete vždycky vědět kolik stupňů v sauně je. Nebudete tak riskovat, že by došlo k nějakým zdravotním problémům, pokud by byla teplota vyšší, než jakou snesete.

žena v sauně

Pokud potřebujete zhubnout, je sauna skvělým pomocníkem v boji s nadbytečnými kily. Sice od samotné sauny nemůžete čekat, že se všechen tuk na vašem těle ihned rozpustí, ale sauna napomáhá proudění lymfy, což je pro zdravé hubnutí důležité. Zejména ženy často trpí problémy s lymfou, což může vést až k tvorbě lymfedému. To znamená že některá část těla je o dost větší než zbytek. Problematickými partiemi bývají paže, stehna nebo i pozadí. Bohužel nelze zhubnout jen jednu část těla, a to ani zběsilým cvičením, ale můžete se pokusit o to, že rozproudíte lymfu a to napomůže odvádět tuky i škodlivé látky ven z těla.

Sauna je perfektní i pro imunitu, a pokud v ní nebude příliš vysoká teplota, je vhodná i pro děti. Mnoho lidí potvrdilo, že pravidelnými návštěvami sauny se zvýšila jejich imunita, a nejsou tak často nemocní jako dříve. Zkuste to i vy, může vám to usnadnit život.